Czy zakup udziałów w nieruchomościach wchodzi w grę? Jak najbardziej. Tego typu transakcje dla dużych przedsiębiorstw, które zajmują się deweloperką czy budownictwem — to po prostu codzienność. Co więcej, nikogo ten fakt nie dziwi. Tego typu transakcje są przeprowadzane na najwyższym poziomie, niosąc ze sobą nie tylko korzyści wizerunkowe dla firm, ale przede wszystkim ogromne pieniądze, o których przeciętni ludzie mogą tylko pomarzyć. Warto więc zgłębić najważniejsze informacje z sektora skupu udziałów w nieruchomościach, które zostaną omówione w niniejszym tekście.
We wstępie wspomniałem o pieniądzach, jakie niesie ze sobą skup udziałów. Należy wiedzieć, że firmy zajmujące się skupem udziałów w nieruchomościach, mają już ogromne doświadczenie w prowadzeniu tego typu transakcji, więc jeżeli firma, w której pracujemy, potrzebuje pomocy finansowej — możemy mieć pewność, że proces będzie przeprowadzony szybko i sprawnie. Skup udziałów w nieruchomościach jest możliwy także dla osób prywatnych. Najczęściej decydują się one na tego typu rozwiązania ze względu na to, iż potrzebują gotówki. W tej sytuacji również należy zgłosić się do odpowiedniej firmy mającej już doświadczenie w kwestii skupu udziałów nieruchomości, gdzie — tak samo jak duża firma — będziemy mogli liczyć na szybkie przeprowadzenie działań.
Jak każda transakcja, tak samo skup udziałów niesie ze sobą zarówno wady, jak i korzyści. Zacznijmy zatem od pozytywnych rzeczy, wśród których czołowe miejsce zajmuje wspomniana już szybkość transakcji. Dzięki temu omija się podstawowe procedury sprzedaży danej nieruchomości, a także koszty związane z wynajęciem do tego zadania agenta czy pośrednika nieruchomości.
Kolejny argument, który przemawia za tego typu rozwiązaniem to to, iż osoba sprzedająca swoje udziały w nieruchomości nie musi martwić się o takie rzeczy jak: negocjacje, przygotowanie odpowiednich dokumentów, organizacja i ustalanie z pośrednikiem czy agentem pokazów własnej nieruchomości, prowadzenie działań marketingowych w postaci promocji nieruchomości w social mediach i na portalach z ogłoszeniami sprzedaży czy najmu. NIC Z TYCH RZECZY! Wszelkie wymienione kwestie są ustalane i rozwiązywane przez firmę zajmującą się skupem udziałów. Dzięki temu zaoszczędzamy czas i energię, a także nerwy, które wielu osobom dają się w takich sytuacjach we znaki.
Pragnę również uspokoić naszych czytelników, jeżeli chodzi o kompetencje osób, które na co dzień zajmują się skupem udziałów w nieruchomościach. Taka osoba musi mieć przede wszystkim doświadczenie, kwalifikacje i umiejętności podobne do agenta, pośrednika, notariusza. Musi orientować się w sytuacji rynkowej, a także znać przepisy prawne dot. budownictwa i wszelkich kwestii związanych z nieruchomościami. Sam proces skupu udziałów nieruchomości jest bardzo skomplikowany pod względem papierkowej roboty i wymaga znajomości ogromu przepisów prawnych. Firmy specjalizujące się w skupie udziałów w nieruchomościach mają doświadczenie w tych kwestiach, dlatego warto po prostu im zaufać.
Teraz z kolei omówimy wady, które niesie ze sobą proces skupu udziałów nieruchomości. Pierwszą jest brak kontroli nad działaniami osób, którym powierzyliśmy skup udziałów w nieruchomości. Inaczej jest w przypadku tradycyjnej sprzedaży, kiedy mamy kontrolę nad tym, co się dzieje i możemy skonsultować się z agentem czy pośrednikiem nieruchomości. Oczywiście, po skupie udziałów, kontrola nad nieruchomością przechodzi na nowego właściciela, co może być trudne do zaakceptowania dla osób przywiązanych do swojego mienia, a które były właścicielami nieruchomości dotychczas.
Nasi czytelnicy muszą pamiętać także o tym, że skup udziałów w nieruchomości jest ograniczony pod względem zasięgu. Firmy świadczące stricte usługi związane ze skupem udziałów działają na określonych rynkach i lokalizacjach — co oczywiście nie dotyczy dużych korporacji i firm deweloperskich. Jeżeli osoba prywatna będzie zainteresowana skupem udziałów poza obszarem, na którym znajduje się jej nieruchomość, może napotkać na swojej drodze duże przeszkody z tym związane. Co więcej, jest wielce prawdopodobna sytuacja, w której sprzedaż nieruchomości i skup udziałów poza obszarem, na którym ta konkretna nieruchomość się znajduje, może być wręcz niemożliwy do zrealizowania.
Zanim jednak zdecydujemy się na skup udziałów nieruchomości, warto dokładnie sprawdzić firmę, która skupi od nas udziały i zajmuje się tym na co dzień. Istnieją 3 przypadki, w których nie tylko możemy, ale wręcz powinniśmy zrezygnować z usług firmy, którą wcześniej wybraliśmy:
- Sprzedający oczekuje większej sumy za swoje udziały, niż firma skupująca jest gotowa zapłacić — wtedy tradycyjna sprzedaż może okazać się lepszym rozwiązaniem.
- Sprzedającemu zależy na utrzymaniu pełnej kontroli nad nieruchomością, wtedy skup udziałów może nie być odpowiedni, ponieważ po nim kontrola przechodzi na nowego właściciela.
- Sprzedający nie radzi sobie dobrze z dokumentacją i formalnościami, tradycyjna metoda sprzedaży może być prostszą i równie skuteczną opcją.
Wybierając odpowiednią firmę zajmującą się skupem nieruchomości, warto sprawdzić wszelkie informacje na jej temat, a przede wszystkim opinie klientów. Należy też zastanowić się nad tym, dlaczego rezygnujemy z usług agenta bądź pośrednika. Dużą pomocą dla naszych czytelników może być również ten artykuł: https://kupujemym.pl/skup-nieruchomosci-czy-szybki-skup-jest-oplacalny/.
Przedyskutowanie z bliską osobą, zwłaszcza z lokatorami nieruchomości jest tutaj istotne, bo przecież teraz nasza nieruchomość przejdzie w obce posiadanie i powinno nam zależeć, by wszelkie kwestie formalne jak i te, które dotyczą sprzedaży, były załatwione rzetelnie i kompetentnie.
Treści zamieszczone na blogu ImmoBooking mają charakter wyłącznie informacyjny lub reklamowy i nie stanowią porady prawnej, inwestycyjnej lub podatkowej. Informacje zawarte na blogu mogą nie uwzględniać wszystkich aspektów istotnych dla danego zagadnienia oraz mogą wyrażać indywidualną opinię właściciela serwisu. Jednocześnie informujemy, że materiały zamieszczone w serwisie stanowią utwory w rozumieniu przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
ImmoBooking.pl
.
Treści zamieszczone na blogu ImmoBooking.pl mają charakter wyłącznie informacyjny lub reklamowy i nie stanowią porady prawnej, inwestycyjnej lub podatkowej. Informacje zawarte na blogu mogą nie uwzględniać wszystkich aspektów istotnych dla danego zagadnienia oraz mogą wyrażać indywidualną opinię właściciela serwisu. Jednocześnie informujemy, że materiały zamieszczone w serwisie stanowią utwory w rozumieniu przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.